2011 m. gegužės 19 d., ketvirtadienis

Kaip bankai uždirba pinigus?

Kiekvienos verslo organizacijos galutinis tikslas yra įgyti pelną. Paprastai žvelgiant daugelyje verslo sričių pelnas įgyjamas paprastai: perkant, perparduodant, gaminant ar teikiant paslaugas ir už tai gaunant pinigus. Tuo tarpu bankai dirba taip pat panašiai. Tiesa, jų prekė yra pinigai.


Bankai priima jūsų pinigus ir skolina juos kitiems. Tai iš pirmo paprastas tarpininkavimas. Paprastai sakant bankai žmonėms, kurie laiko pinigus sąskaitose sumoka mažiau nei bankai gauna iš tų, kurie pinigus skolinasi. Tiesa, privačių žmonių paskolos yra tik lašas jūroje. Pagrindinis pajamų šaltinis yra skolinimas juridiniams asmenims. Verslai skolinasi iš bankų ne tik statyboms ar įrangos pirkimui. Įmonės skolinasi net apyvartines lėšas už kurias įsigyja prekes ir parduoda prekybos centruose.

paskolos


Papildomos bankų paslaugos. Pasigaminti kortelę, atsidaryti sąskaitą ar padaryti pervedimą, sumokėti mokesčius - visa tai kainuoja. Žinoma, šios sumos iš pirmo žvilgsnio nėra didelės, tačiau kai supranti, kad tai kasdien daro daugybė milijonų žmonių visame pasaulyje susidaro apvalus skaičiai.


Ne visos bankų lėšos yra pasiskolinamos. Dalį jūsų į bankus padėtų lėtų jie investuoja į vertybinius popierius, obligacijas ir kitus didesnę ar mažesnę riziką turinčius šaltinius. Paprastai bankai turi pakankamai patikimų šaltinių, iš kurių gali spręsti apie investavimo riziką.


Bankai bendradarbiauja su kitomis finansinėmis kompanijomis. Šiandien bankuose galite apsidrausti, daryti tarptautines pinigines perlaidas, kaupti pinigus pensijai ir gauti kitų paslaugų. Visos jos teikia bankui pelną.


Bankai uždirba iš valiutų keitimo. Paprastai keičiant valiutą yra taikomas aptarnavimo mokestis. Keičiant dideles sumas yra taikomas procentas nuo vykdomos operacijos.


Bankai per antrines įmones valdo nekilnojamąjį turtą. Jie dažnai mato platesnį vaizdą nei paprastas žmogus. Jie gali išlaukti tinkamų momentų, kada nekilnojamą turtą geriausia parduoti ir kada jį geriausia pirkti.


Tiesa, nereikia į bankus žiūrėti, kaip į priešus, kurie štampuoja pinigus , paima jūsų ir juos skolina. Bankai teikia gyvybiškai mūsų visuomenei reikalingas paslaugas. Be jų visų žmonių gyvenimas būtų sudėtingesnis. Be jų daugelis šiandien mums savaime suprantamų veiksmų būtų neįmanomi.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą